KONST / Litografier / Färglitografi 6241085
nr 624 1085
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi , Albin Amelin (1902-1975), Zigierneska, 168/310, 70x50
Kondition: fuktskador
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 februari 2010
kl 18:40:57
15/2 09:14:04
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin